Uppfödare

Urdraget från SHCF Regelverk

C.6

"För att få annonsera på SHCFs uppfödarweb så ska uppfödaren vara medlem i ett SHCF-anslutet sällskap. De blivande valparna ska kunna registreras i SKK. Om föräldradjuren inte har SKK-stamtavla så ansvarar uppfödaren för att visa upp underlag som styrker att framtida SKK-registrering kan ske."

Kennel

Innehavare

Ort

Telefon

Mail

Hemsida

Apachekta

Lovisa/Kristina Leksell

Rosersberg

0704416710

0708813755

kennelapachekta@gmail.com


Blidingia

Nina Bliding

Dalby

073 355 63 94

070 414 25 42

ninabliding@gmail.com

Davantis

Malin Månsson

Löberöd

073 340 59 12

malin@davantis.se

Flodaskogen

Jan Helgesson

Katrineholm

073 081 84 78

flodaskogen@telia.com

Funny Heart's

Jan Hansen

Halmstad

070 646 87 24

kennel.funnyheart@telia.com

Gaxes

Mona Ståhl

Sandviken

070 2821719

073 7764170

nickiliten6@gmail.com


Greycraft

Sabina Kleväng Callert

Sigtuna

073 3242484

sabinaklevang@hotmail.com

Hannemoon

Hanne Andersen

Vretstorp

070 705 07 00

070 719 42 98

hanne@lovnas.com

Qetesh

Katarina Lindberg

Årsunda

070 556 47 17

qeteshkennel@gmail.com

Quliqa

Camilla Johansson

Njurunda

070 565 20 66


Kennelquliqa@gmail.com

Raceheart's

Mike Berglund

Emmaboda

073 318 00 61

070  593 86 41

info@hund-hobby.se

Ravage

Monica Hagberg

Töllsjö

033 28 72 04

070 796 03 85

ravage@tele2.se

Scaniandogs

Jeanette Rosberg

Asmundtorp

0703160375


taggrosen@hotmail.com

Steel Success

Annicka Pettersson

Tystberga

070 638 34 56

annicka.pettersson1@gmail.com

Stoneface

Eva I. & Mattias P.

Grillby

0761089910


kennelstoneface@gmail.com

Time Assassin

Minus Johansson

Hallstavik

0763930986


minus.johansson@gmail.com


Watch'em

Jinny Balogh

Oskarström

0704949711

jinnybalogh@gmail.com